New York Never Sleeps
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

The Mortal İnstruments*

YazarMesaj
Brooke Farrish
Admin | Constance Billard | 4. Sınıf | Model
Admin | Constance Billard | 4. Sınıf | Model
Brooke Farrish

The Mortal İnstruments* Empty
MesajKonu: The Mortal İnstruments*   The Mortal İnstruments* Icon_minitimeÇarş. 11 Ağus. 2010, 21:15

The Mortal İnstruments* Kemikler%20sehrix The Mortal İnstruments* City_of_bones1

Kitap Adı: Kemikler Şehri
Orjinal Adı: Mortal Instruments - City of Bones
Yazarı: Cassandra Clare
Sayfa Sayısı: 580
Basım Tarihi: Ağustos 2009

Arka Kapak.
Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak daha birçok şey. Ölümcül Oyuncaklar hafızanıza kazınacak! On beş yaşındaki Clary Fray, New York’ta Pandemonium Kulüp’e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi. Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary’den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı! Clary’nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!
Kendi Yorumum.
Kitap gerçekten hoştu. Nisan 2009'da internette şans eseri bu serinin varlığından haberdar olan, uzun bir süre araştırdıktan sonra kısa e-book bölümleri ile kendi kendine konuyu çözmeye çalışan ben için de serinin TR'ye gelmesi gerçek ve güzel bir süpriz oldu. Fakat malesef, sevgili yayın evimiz Artemis'in yarattığı sorunlar sebebiyle elimize geç geldi çeviri. Her neyse, kitabın konusundan önce; ön ve arka kapak ile ilgili. Ön kapak orjinaline yakın olması sebebiyle iyiydi gerçekten. Holly Black'in "Komik-Karanlık-Seksi, Yılın Favori Macerası" betimlemesi yer yer doğru yer yer fazla abartılıydı denilebilir... Bazı sitelerde bunun abartılı bir kandırmaca olduğu görüşüne varılmış. Katılmıyorum... Yazarın kendi görüşüdür. Okuduğunuzda onun fikirlerine itiraz edebilirsiniz fakat bu bir kandırmaca sayılamaz. Yinede arka kapakta karşımıza yayın evlerinin bir akıllılık gösterisi çıkıyor. -Vampirler, Kurtadamlar, Periler, Gerçek Aşk ve Aklınıza Kazınacak Birçok Şey. Ölümcül Oyuncaklar Hafızanıza Kazılacak.- Vampirler, ki günümüzün en popüler fantastik yaratıkları olur kendileri.- kitapta bir bölümcük kaplıyor ama okurların "aaa vampir kitabı." diyerek üzerine atlaması için en öne yazılmış. Birde kitabın içeriğine üstten fazla spoiler içermeyen bir yorum getirmek istiyorum. Betimlemeler açısından iyi bir kitaptı. -İkinci kitapta yazarın bu konuda daha geliştiği belirgin bir biçimde görülüyor...- Hareket hiç durmuyordu. Sürükleyiydi ve kesinlikle bir solukta okunabilitesi vardı. Kitabın ana karakterleri gölge avcıları'nın yaşantısına kendini kaptırabilecek birçok okur bulunabilir büyük ihtimalle. Genç kızların tapılası erkekler kervanına -gerçekten tapılası Jacob Black ve neden tapılası bulunduğunu çözemediğim Edward Cullen gibi...- yeni katılmaya başlayan Jace Wayland karakter olarak ukala ve sevilesi bir portre çiziyor. Onu okurken "Ah sevimli şey!" tepkisini birçok arkadaşımda -ve kendimde- gördüm.^^ Birde tabii yazarın birçok fantastik ırkı bir arada kullanma konusundaki becerisi takdire değerdi falan... Daha söylenecek çok şey var ama başlıktaki konuşmaya saklamak istiyorum. ^^ Sonuç olarak beğenebileceğiniz bir kitap. Herkesi içine çekecek demiyorum fakat okuduğunuzda pişman olmayacağınızı düşünüyorum (:

The Mortal İnstruments* Kuller%20Sehri x The Mortal İnstruments* City-of-Ashes-ebook-2010-01-30

Kitap Adı: Küller Şehri
Orjinal Adı: City of Ashes
Yazarı: Cassandra Clare
Türü: Polisiye-Macera
Sayfa Sayısı: 525
Basım Tarihi: Mart 2010

Arka Kapak.
Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak kadar heyecan! Ölümcül Oyuncaklar can yakmaya devam ediyor!
Komada bir anne ve dünyayı yok etmeye kararlı bir baba.. Clary Fray, kurtadamlar, şeytanlar ve gizemli Gölgeavcılarıyla dolu, ürkütücü New York yer altı dünyasına doğru sürükleniyor. Geçmişiyle ilgili öğrendikleri yalnızca başlangıç. Şimdiyse dünyanın kaderi Clary’nin ellerinde. Yeni keşfettiği güçlerini ustaca kullanmayı ve asla kendisinin olmayacak bir erkeğe karşı hislerini dizginlemeyi başarabilecek mi?

“Vampir Avcısı Buffy hayranları bu seriye bayılacak.” –Publishers Weekly

“Sevgili Edward ve Jacob, ikinize de tapıyorum ama haftasonu Jace’le olacağım. Üzgünüm! Sevgiler, Stephenie.” –Stephenie Meyer

Kendi Yorumum.
Yaklaşık 8 hatta 9 ay boyunca Artemis'i maillerimle boğmama sebep olan bir kitap şuan yoruma başladığım. Jace Wayland aşkı ile beklemekten kafayı yemiş olduğum, bunu beklerken birinci kitabı belki 10 kere yeni baştan okuyarak ezberlediğim, Ölümcül Oyuncaklar serisinin ikinci kitabı...
Aslında önce kapağa değinmek istiyorum. Bu kitap ilk çıkacağı zaman, Artemis bir başka kapak tasarımcısı ile çalışıyordu ki adam gayet iyi, şu ankinden çok daha iyi bir iş çıkarmıştı.
Resmini bulursam ekliycem...
Bu kapak hayallerimi tamamiyle yıktı! İçinde birde poster veriyorlar dalga geçer gibi. D&R'da aldığım gün kasadaki kızdan posteri hiç vermemesini direk çöpe atmasını istedim hatta ^^
Ama içerik olarak gayet güzel bir eser olduğu tartışmasız bir gerçek!
İlk kitabta -ki kitap yazarın da ilk kitabıydı- yapılan betimlemenin üstüne -gerçekten üstüne-çıkılmıştı ve hikaye çok daha iyi anlatılıyordu...
Karakterlerin duygusal açılarını anlamak daha kolaydı da diyebiliriz...
Yazar birçok yönden eksikliklerini tamamlamıştı.
Ama bir kusur vardı genede, olaylar belli yerlerde kesiliyor ve bir başka olaya geçiliyor ki okur merakta kalsın... Bu akışı hafiften bozdu bana kalırsa.
Genede gözden çıkarılabilecek bir kusur bu.
Ha, geçen kitaba yaptım buna da yapayım bir arka kapak yorumu son olarak... Bu defa özellikle yazar isimleri belirtilmiş, sanırım yayın evi ilk kitapta yorum açısından tepki aldığını fark etti.
Açıklama gayet güzel...
"Clary'nin sahip olamayacağı erkek" tanımı doğru...
Düşününce yayın evimizde ön kapağı saymassak yazarın betimlemede geliştiği gibi geliştirmiş kendini (:
Güzel bir kitaptı kısacası. Gene tavsiye ediyorum (:
Şey işte, edit; 3. kitabımız Cam Şehir bugün ihibariyle matbaaya verildi. .D
Artık ay sonuna çıkar oda herhalde...

The Mortal İnstruments*
1 sayfadaki 1 sayfası