New York Never Sleeps
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Alışverişkolik Serisi-Sophie Kinsella

YazarMesaj
Xena Nessie Brookie
Constance Billard | 3. Sınıf
Constance Billard | 3. Sınıf
Xena Nessie Brookie

Alışverişkolik Serisi-Sophie Kinsella Empty
MesajKonu: Alışverişkolik Serisi-Sophie Kinsella   Alışverişkolik Serisi-Sophie Kinsella Icon_minitimePaz 15 Ağus. 2010, 18:02

Alışverişkolik Serisi-Sophie Kinsella Alverikolikvepembednyas
1) Alışverişkolik ve Pembe Dünyası
Rebecca Bloomisood ile tanışın, bu kitabın kahramanı...

O bir gazeteci. Çalışma hayatını, başkalarına paralarını nasıl harcamaları gerektiğini anlatarak geçiriyor. Kalan zamanını ise alışveriş yaparak. Tüm sorunlarını perakende terapisiyle çözüyor. Durması gerektiğini biliyor ama yapamıyor. Tasarruf etmeye çalışıyor, bazen de daha fazla para kazanmaya. Ama hiçbiri işe yaramıyor. Maddi durumunu çözmeye çalışırken uydurduğu hikayeler, giderek daha karmaşıklaşıyor. Onu rahatlatan tek şey kendine yeni bir şeyler almak - ufak tefek şeyler...

Rebecca bu hayal dünyasından kurtulabilecek mi? Gerçek aşkı bulup kredi kartını tekrar kullanma açtırabilecek mi?

Bir alışverişkoliğin gizli dünyası...

Bu dünyanın içinde kendinizi bulacağınızdan hiç şüphemiz yok.

Her şey, banka hesaplarınız sallantıda olduğunda bu kitaba ihtiyacınız olacak.

Alışverişkolik Serisi-Sophie Kinsella Kinkilap125
2) Alışverişkolik Yurtdışında
Seyahat etmek aklı geliştirir mi... Ya da sadece kesenin ağzını açmaya mı yarar?

Rebecca Bloomwood için hayat ala! Sabah TV'sinde bir programı var, banka müdürü ona çok iyi davranıyor ve para harcamak konusunda yeni bir özdeyişi var: Sadece İhtiyacın Olanı Al. Üstelik gerçekten de buna bağlı kalıyor. Pastanın üzerindeki krema ise kendisine New York'da çalışma fırsatı önerilmiş olması.

New York! Modern Sanat Müzesi! Guggenheim! Metropolitan Opera Binası! Ve Becky hepsine de gitmek istiyor. Gerçekten. Ancak bundan önce, diğer ünlü yerlere de göz atmamak aptallık gibi görünüyor. Mesela Saks gibi. Ve Bloomingdales gibi. Ve Barneys gibi. Ayrıca bir Prada elbiseyi sadece 10 dolara alabileceğiniz şu muhteşem numune satışları gibi. Yoksa 100 dolar mıydı?

Becky gerçekten de bu farkı ayırt edemeyecek kadar büyülenmiş miydi?

Alışverişkolik Yurtdışında hayatınızın en büyük mağazası olacak.

Alışverişkolik Serisi-Sophie Kinsella File
3) Alışverişkolik ve Ablası
Merhaba! Ben Becky. Alışveriş yaparken kendini kaybeden biriyim ve yeni evliyim. Durumum şu. Cezalıyım. Yani, yeni evlenmiş olduğum kocam Luke ile aramız yaptığım bir tür müsriflikten dolayı açıldı. Kocam, ki kocam demeye bile alışamadım daha, tüm musluklarımı sıktı. Katı bir alışveriş diyetinde ve işsizim. Ayrıca yalnızım. Kankim Suze`un artık yeni bir Becky`si var. Feci durumdayım! Fakat, bir rivayete göre bir ablam olabilirmiş. Öyle diyorlar. Bir sevindim sormayın. Ruh ikizimdir şimdi o benim. Limitleri de açıktır belki. Sınırsız alışveriş olasılığı! Daha ne isterim!"

Biliyorsunuz, geçen bölümde, yani Alışverişkolik ve Bebeği`nde muhteşem Becky`yi bebeği üzerinden yakalandığı bir alışveriş manisi döneminde etüt etmiştik. Şimdi ise bir tık geriye gidiyor, evliliğinin cicim sürecindeki şu mesut günlerine (!) ve birden ortaya çıkan ablasına da kavuştuğu coşkulu anılara dönüyoruz! Abla mı? Yani bir ruh ikizi! He, he. Tabii, tabii emin olun öyle!

Gerisini bulmaya üşendim asdsf
Alışverişkolik ve Evlilik, Alışverişkolik ve Bebeği var.
Belki sonra editleyip şeederim asdfg
Ben bi tek a. ve bebeği'ni okudum. güzeldi. okuyun. evet.

Alışverişkolik Serisi-Sophie Kinsella
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Açlık Oyunları Serisi-