New York Never Sleeps
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Karşıt Taraflar ...

2 posters
YazarMesaj
Jodelle Darcia
Constance Billard | 4. Sınıf | Oyuncu | Yazar
Jodelle Darcia

Karşıt Taraflar ... Empty
MesajKonu: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimeCuma 26 Kas. 2010, 19:44

Katılacak Kişiler: Alexis Volterras
Zaman (/Saat): Sabah
Kısa Kurgu: Jodelle ve Alexis Central Park'ta karşılaşırlar. Karşıt taraf olmalarına rağmen Alexis'in bilmek istediği şeyler vardır.

Temiz hava herkese iyi gelir ve bunun için en iyi yer Central Park'tır. işte bu yüzden buradaydım. İçimde nedenini bilmediğim bir sevinç vardı. uzun zamandır Xena ortalarda yoktu. Bu yüzden insanların en çok hakkında konuşulan kişi olmuştum. Hala şu Salak Queen Bee meselesi ortalıktaydı. Benim bu olaya dahil olmuş olmam ne kadar da aptalcaydı. Yinede şu an için hiç birşey moralimi bozmamalıydı. Biraz yürümüştüm ve yorulmuştum. Bu yüzden hemen bir banka oturdum. Havayı iyice içime çekiyordum. Rüzgar esiyordu ama hava her zamankinden iyiydi.
Birden bankta otururken uzakta yürüyerek benim olduğum tarafa gelen birini gördüm. Kişi tanıdıktı ancak tam olarak çıkaramamıştım. Kız iyice bana yaklaştığında bu kişinin Alexis Volterras olduğunu gördüm. Tanışmışlığımız yoktu ama okulumuza yeni geldiğini bende herkes gibi biliyordum. Aldığım haberlere göre geçen gün Tins ve Cha ile konuşmuş, bütün Queen bilgilerini almıştı. Ve daha da önemlisi Tins'in çıkışlarına karşılık vererek ona karşı gelmişti. Tarafını henüz belirlemediği açıkça belli oluyordu. Zaten Cha'nın tarafında olsaydı Tins'e karşı gelemezdi. Bu da demek oluyordu ki o diğer yalakalardan farklıydı. Onunla konuşmamda hiçbir sakınca yoktu.
Alexis iyice bana yaklaşmıştı. Kafasını kaldırdığında beni görmüştü. Şumdu yüzünde şaşkın, ne yapacağını bilmez bi hava vardı. Ama ben ne yapacağımı çok iyi biliyordum. Ona bakarak gülümsedim,ayağa kalkıp onun yanına gittim ve "Selam Alexis. Beni tanıyorsundur, Jodelle ben. Imm, biraz oturalım mı?" dedim içtenlikle.
Alexis Volterras
Constance Billard | 3. Sınıf
Alexis Volterras

MesajKonu: Geri: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimeCuma 26 Kas. 2010, 20:21

Sabahın erken saatleriydi.Uyku tutmamıştı.Uzun zamandır yürüyüş yapmıyordum.Bunun için iyi bir zamandı.Yataktan fırlayıp dolabıma koştum.Üzerşme eşofmanlarımı geçirdim.Kapıdan çıkmak üzerindeydim ki telefonumu unuttuğumu anladım tekrar odama döndüm.Yatakta duran telefonumu elime alarak merdivenlere yöneldim.Parmak ucunda yürüyordum.Çünkü saat çok erkendi.Aslında bunu sevgili ailemi düşündüğüm için yapmıyordum.Onların kaprislerini çeken ve her dediklerini yerine getiren hizemtkarlarımız için yapıyordum.Nihayet Central Park'a ulaşmıştım.Mis gibi havayı içime çekiyordum.Bu beni rahatlatıyordu.En azından kafamdaki düşünceleri dağıtıyordum.Biraz ötede bankta oturan bir kızın bana baktığını gördüm.Yanına yaklaşınca ayağa kalkarak yanıma geldi."Selam Alexis. Beni tanıyorsundur, Jodelle ben. Imm, biraz oturalım mı?" dedi.Sesi çok samimiydi.Bir dakika.Bu kız , bu kız Chan'nin düşman olduğu taraftandı.Aslında onunla karşılaşmamız iyi olmuştu.Çünkü hala kesin bir karar vermiş değildim.''Tabi'' dedim.Ve yanına oturdum.'' Beni nerden tanıyorsun?'' dedim.Bu kadar çabuk fark edileceğimi düşünmemiştim doğrusu.
Jodelle Darcia
Jodelle Darcia

MesajKonu: Geri: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimeC.tesi 27 Kas. 2010, 16:28

'' Beni nerden tanıyorsun?'' diye sordu. Ah Tanrım! Bu kız beni kesinlikle tanımıyordu ama çok yakında tanıyacaktı. Gülümsedim ve "Ah tatlım. Ben herkesi tanırım, her şeyi çok iyi bilirim. Cha'nın düşmanı olmak için saf olmamak gerekiyor. Başlarda saftım, doğru ama işler artık çok değişti. Artık eski Jodelle yok." dedim göz kırparak. Etkilenmişe benzemiyordu ama umrumda değildi. Söylediklerim doğruydu. Artık Eski Jodelle yoktu. Şu Salak Queen meselesinde yok olmam olayların dışında kalıyorum anlamına gelmiyordu. Hayır, kesinlikle her şeyi bilmek zorundaydım. Alexis'in gözlerinin içine baktım ve "Daha tarafını belirlemediğini duydum. Bence sen o taraf belirleme merakı olan kızlardan değilsin. Bu yüzden iki tarafıda dinlemen gerektiğini düşünüyorsundur. Yanılıyor muyum? Bu yüzden bana istediğin soruları sorabilirsin. " dedim.
Alexis Volterras
Alexis Volterras

MesajKonu: Geri: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimeC.tesi 27 Kas. 2010, 16:37

"Ah tatlım. Ben herkesi tanırım, her şeyi çok iyi bilirim. Cha'nın düşmanı olmak için saf olmamak gerekiyor. Başlarda saftım, doğru ama işler artık çok değişti. Artık eski Jodelle yok." dedi göz kırparak.Söylediklerine şaşırmamıştım doğrusu.Çünkü hakkında Tins sayesinde birçok şey biliyordum.Kendinden çok emindi.Böyle bir kız Cha'ye nasıl karşı koyardı?Şimdi anlamıştım Tins ve Cha'nin neden Jodella'yı önemsemediklerini.Kız gözlerime bakarak konuşmaya başlamıştı."Daha tarafını belirlemediğini duydum. Bence sen o taraf belirleme merakı olan kızlardan değilsin. Bu yüzden iki tarafıda dinlemen gerektiğini düşünüyorsundur. Yanılıyor muyum? Bu yüzden bana istediğin soruları sorabilirsin. " dedi.Bende böyle düşünüyordum.Şimdi ona ne soracaktım.Neden döneklik yapıp Xena'nın yanına geçtin diye mi soracaktım?Aslında her zaman başlarda sessiz kalıp sonradan ortaya çıkardım.Ama şimdi bu imajı sergileyemeyecek kadar kararsızdım.'' Neden Xena'nın tarafına geçtin?'' diye sordum.Çok güçlü düşmanlar edineceğini bildiği halde bunu neden yapmıştı?Doğrusu bunu merak ediyordum.
Jodelle Darcia
Jodelle Darcia

MesajKonu: Geri: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimeC.tesi 27 Kas. 2010, 17:45

'' Neden Xena'nın tarafına geçtin?'' dedi. Evet doğru bir soruydu. Derin bi nefes aldım ve sorusunu yanıtlamaya başladım. "Ben Xena'yla küçüklükten beri arkadaştık. Xena Cha'yla yollarını ayırmadan önce bende Cha tarafındaydım ama artık sıkılmıştım. Yani onun yalakası olmaktan. Bi sıfatım yoktu diğerlerinden farkımda yoktu. Yani ben onun tarafındayken bi hiçtim. Şimdi de öyle olduğumu düşünenler olabilir ama sonuçta Cha'ya ihanet eden biri olarak anılıyorum ve en sonuçta herkes beni tanıyor. Sen söyle en yakın arkadaşını seçmek dururken yalaka durumunda olmak mı isterdin?" dedim. Olayı kısaca özetlemiştim. Alexis şimdi kafasında bir şeyler tartıyor gibiydi. Önemsemedim. Ona benim tarafıma geçmesi için baskı yapmazdım, buna gerek yoktu. Gerçekleri bilmesi yeterliydi. Ya benim tarafımda olurdu yada onların tarafına geçerdi. İşin iyisi benim hiç bir kaybım olmazdı.
Alexis Volterras
Alexis Volterras

MesajKonu: Geri: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimeC.tesi 27 Kas. 2010, 18:59

"Ben Xena'yla küçüklükten beri arkadaştık. Xena Cha'yla yollarını ayırmadan önce bende Cha tarafındaydım ama artık sıkılmıştım. Yani onun yalakası olmaktan. Bi sıfatım yoktu diğerlerinden farkımda yoktu. Yani ben onun tarafındayken bi hiçtim. Şimdi de öyle olduğumu düşünenler olabilir ama sonuçta Cha'ya ihanet eden biri olarak anılıyorum ve en sonuçta herkes beni tanıyor. Sen söyle en yakın arkadaşını seçmek dururken yalaka durumunda olmak mı isterdin?" dedi.Yalaka mı?Ben Cha'yi seçsem bile onun yalakası olmayacaktım.Arkadaş olacaktım.Bu kız benim yalaka olacağımı mı düşünüyor?Onun için birinin yanında yer almak yalakalıksa o Xena'nın yanında olduğundada yalaka oluyordu.Artık kafamda birşeyler belirmeye başlamıştı.''Birinin yanında yer almak yalakalık değildir.Ya onunla istediğin için orda yer alırsın yada senin dediğin gibi yalakalık için '' dedim.Sözlerimdeki imayı anlamış olacaktı ki gülümsedi.
Jodelle Darcia
Jodelle Darcia

MesajKonu: Geri: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimePaz 28 Kas. 2010, 11:03

''Birinin yanında yer almak yalakalık değildir.Ya onunla istediğin için orda yer alırsın yada senin dediğin gibi yalakalık için '' dedi. Gülümsedim. bu kız fazla zekiydi. Bu da Tins gibi olmadığını gösterirdi. "Ah yapma ama hepinizin amacı Queen olmak değil mi? E Queen'i de Cha seçtiğine göre ona iyi davranmak zorundasınız. Ama Gossip Girl'de okuduğuma göre Tins'e karşı gelmişsin. E buda senin o yalakalardan olmadığını gösterir. İşte bu yüzden burada seninle konuşuyorum ya. Beni Xena'nın yalakası olarakta görebilirsin. Ama inan yalaka olmama gerek yok çünkü benim Queen Bee olmakta gözüm yok." dedim. Zaten artık çok geçti. ben 4. sınıftım ve gerçekten ama gerçekten 3. sınıf olsaydım da Queen olmak istemezdim. Bunu bi anlasalardı zaten bu kadar tantana çıkar mıydı ?
Alexis Volterras
Alexis Volterras

MesajKonu: Geri: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimePaz 28 Kas. 2010, 17:22

"Ah yapma ama hepinizin amacı Queen olmak değil mi? E Queen'i de Cha seçtiğine göre ona iyi davranmak zorundasınız. Ama Gossip Girl'de okuduğuma göre Tins'e karşı gelmişsin. E buda senin o yalakalardan olmadığını gösterir. İşte bu yüzden burada seninle konuşuyorum ya. Beni Xena'nın yalakası olarakta görebilirsin. Ama inan yalaka olmama gerek yok çünkü benim Queen Bee olmakta gözüm yok." dedi.Bu kızın gözü Queen Bee'likte değilse yaptıklarının amacı ne?Herkes popüler yada göz önünde omak isterdi.Ama Jodelle'nin tavırları tuhaftı.Sanki o hiç göz önünde olmak istemeyen ama sürekli odak noktası olan bir kız havasındaydı.Yada o bunun öyle olduğunu sanıyordu.Ne yazık ki herkes onun popüler biri olmak istediğini biliyordu.Artık kafamda birşeyler yerine oturuyordu.''Herkes kendini kanıtlayabileceği bir taraf seçer.Ki sende Xena'nın tarafına geçerek birşeyleri kanıtladın.Bende artık tercihimi yaptım'' dedim ve gülümsedim.
Jodelle Darcia
Jodelle Darcia

MesajKonu: Geri: Karşıt Taraflar ...   Karşıt Taraflar ... Icon_minitimePtsi 29 Kas. 2010, 19:16

''Herkes kendini kanıtlayabileceği bir taraf seçer.Ki sende Xena'nın tarafına geçerek birşeyleri kanıtladın.Bende artık tercihimi yaptım'' dedi ve gülümsedim. Bunu bekliyordum açıkçası. Tabiiki iki konuşmayla benim tarafıma geçecek değildi. Bu duruma hiç üzülmemiştim. Benim kaybedeceğim hiç birşey yoktu. Oturduğum banktan ayağa kalktım ve ona gülümseyerek konuşmaya başladım. "Tarafını belirlemene sevindim. Ama benden sana ufak bi söz. Tins varken şu halinle Queen seçilmezsin. Atak yaratacak ve Cha'nın gözüne girecek şeyler yapmalısın, tabi eğer Queen olma merakıyla tutuşan aptal kızlardansan. Neyse, sonra başka bir şekilde görüşürüz, umarım. Ve o zaman yine umarım ki çok kötü düşmanım olmazsın. Seninle konuşmak yinede güzeldi. Hoşçakal." dedim ve arkamı ona dönerek yürümeye başladım...

Karşıt Taraflar ...
1 sayfadaki 1 sayfası